biuro@erkasystemy.pl       504 290 332 lub 535 017 160

ZABUDOWA OŚCIEŻNICY STALOWEJ - ZOS

ZABUDOWA OŚCIEŻNICY STALOWEJ - ZOS SĘKPOL

Zabudowa Ościeżnicy Stalowej® (ZOS)
 to innowacyjny produkt, niezwykle ceniony przez naszych klientów. Umożliwia zabudowanie istniejącej ościeżnicy (stalowej, drewnianej lub z MDF) bez jej demontażu poprzez jej całkowite zasłonięcie, nie zmniejszając przy tym szerokości skrzydła drzwiowego. Zatem jeżeli do tej pory na istniejącej ościeżnicy wisiało standardowe skrzydło „80”, to po zamontowaniu naszej Zabudowy Ościeżnicy Stalowej®, nadal będzie można zawiesić skrzydło „80”. Demontaż starych ościeżnic wiąże się z uszkodzeniem ścian, płytek, co w efekcie zmusza inwestora do ich wymiany lub malowania całych pomieszczeń. Zastosowanie ZOS® pozwala na zabudowanie istniejącej ościeżnicy wraz z całą grubością ściany, czyli często również z płytkami bez obawy przed ich uszkodzeniem. Niewielkim nakładem pracy otrzymujemy efekt zupełnie nowej ościeżnicy.


Zabudowa Ościeżnicy Stalowej® to rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o problemie nietypowego rozstawu zawiasóww istniejącej ościeżnicy, niestandardowego położenia zaczepulub jego rozmiaru oraz o częstym problemie nietypowego wymiaruwrębu (felca). ZOS® montuje się na istniejącej ościeżnicy, w której należy jedynie zdemontować dotychczasowe zawiasy (ale tylko, gdy wystają poza obrys szpalety). 

Montaż naszej Zabudowy Ościeżnicy Stalowej® to jedna godzina bez kurzu i uporczywegobałaganu. Zabudowa Ościeżnicy Stalowej® należy do kategorii ościeżnic regulowanych, zatem nie tylko zabudowuje istniejącą ościeżnicę, ale dodatkowo całą grubość ściany, dzięki czemu zabezpieczanarożniki ścian przed uszkodzeniami codziennego użytkowania. Zabudowę Ościeżnicy Stalowej® produkowana jest na dowolną grubość ściany rozpoczynając od 8 cm. Zakresy zabudowy grubości ściany: (80-100), (100-12 0), (12 0- 40), (140-160), (160-180), (180-200) itd. W zakresach regulacji od (240-260) baza ościeżnicy występuje w wersji łączonej. Dwucentymetrową regulację zapewnia ruchomy kątownik.  


 

Zamontowana ZOS® zmniejsza światło istniejącej ościeżnicy jedynie o 30 mm! Ościeżnica może zostać wyprodukowa na dowolną szerokośćw świetle. Dzięki temu nie ma ograniczenia w jej stosowaniu przy ościeżnicach istniejących, które są mocno wykrzywione.

Konstrukcja Zabudowy Ościeżnicy Stalowej® umożliwia niwelację 6 mm krzywizny istniejącej ościeżnicy. Jeżeli obecnie zamontowana ościeżnica w okresie eksploatacji nie wykrzywiła się lub wykrzywiłasię 
w nieznacznym stopniu (w obrębie 6 mm), nie będzie przeciwskazań do zamontowania standardowej Zabudowy Ościeżnicy Stalowej® i zawieszenia na niej zupełnie typowego skrzydła drzwiowego. Większe odchyły od normy związane są z koniecznością zamówienia ZOS® na indywidualny wymiar. Wtedy należy pamiętać o tym, że skrzydło drzwiowe również powinno zostać odpowiednio dopasowane do wymiaru Zabudowy Ościeżnicy Stalowej®.  

Masz pytanie odnośnie naszej oferty?

Zamów rozmowę z naszym doradcą, wybierz dogodną dla Ciebie porę kontaktu.